In het begin van de 70-er jaren ontstonden er problemen tussen de Koreaanse overheid en de heer Choi. Dit resulteerde in een splitsing binnen de Taekwon-Do organisatie met als gevolg dat de heer Choi naar Canada verhuisde (1972)
In 1980 ontstonden er contacten tussen het strenge communistische Noord-Korea en de ITF, waardoor met steun van deze overheid, de ITF in de toenmalige Oostbloklanden werd geïntroduceerd. Het hoofdkwartier verhuisde hiervoor naar Wenen (Oostenrijk)
Het woord Taekwon-Do bestaat uit drie woorden met ieder hun eigen betekenis:
Tae : Letterlijk “voet” en staat voor alle been technieken, zowel aanvallend als verdedigend, maar ook voor staan, lopen, springen en breken.
Kwon : Betekent “vuist” en staat voor alle hand en arm technieken, ook zowel aanvallend als verdedigend, inclusief het vastgrijpen en werpen.
Do : Moet gezien worden als “de weg, methode of het principe.”
Het is moeilijk te omschrijven omdat het ook een bepaalde geestelijke houding aangeeft die geworteld is in het traditionele Oost-Azië.